Návod : HLTV
HLTV – Jak na to?

Máte obavy o své fragy, máte lucky či jste skvělý skill? Mám pro vás řešení. Je tím HLTV, natačení přímo ve hře s možností přepracování do moviečka. Přináším vám proto stručný popis napojení HLTV a následné nahrátí.


Tento návod vás seznámí s možnostmi programu hltv.exe nebo-li Half-Life TV. Je to velmi používaný program k natáčení dem a prohlížení z jakékoliv osoby z možnostmi pause, record atd. U profesionálů se používá především k natáčení zápasů, napojení HLTV znamená, že kdokoliv na světě se může připojit na IP HLTV a sledovat zápas, který je podle pravidel minimálně 5sekund zpožděn.
V návodu najdete stručný popis, jak připojit HLTV na svůj vlastní server s možností záznamu do souboru .dem a následné prohlížení.

Potřebný software:

hltv.exe – u Steam verze musíte nejdříve stáhnout Dedicated server poté hltv.exe najdete .../steam/SteamApps/“vaše jméno“/dedicated server . U Non-Steam verze se spouštěcí soubor nachází v adresáři s CS.

Napojení HLTV na server:

1. spusťte hltv.exe

2. otevře se konzole HLTV, pro název napište name “jméno serveru“ ( např.: name HLTV )

3. pokud se připojujete na server, který požaduje heslo nejprve mu ho teda dáme tak, že napíšeme serverpassword “heslo“ ( např.: serverpassword 123456 )

4. poté se připojíme, na to slouží příkaz connect “ip adresa:port“ ( např.: connect 123.456.789.123:27015 ) - samozřejmě je to IP adresa serveru, kde se můžete připojit jako hráč

5. nahrávání začneme příkazem record “jméno souboru“ ( např.: record luck )

formát dema: název-rokměsícdenčas-mapa.dem ( např.: luck -0602112045-de_nuke.dem )

POZOR! - pokud se změní mapa, nahrávání dema se automaticky ukončí a program začne nahrávat nové demo se stejným jménem pouze se změní v názvu mapa tzv. místo jednoho souboru budete mít po dvou mapách dvě dema.

6. nahrávání ukončíte příkazem stop

7. hltv ukončíte příkazem quit nebo křížkem

8. nahrávky najdeme u Steam verze v adresáři: .../steam/SteamApps/“vase jmeno“/dedicated server/strike. U Non-Steam verze .../ “vaše složka s cs“/cstrike pod jménem jaké jste použili

Přehrání dem:

1. soubor .dem nakopírujeme do u Steam verze .../steam/SteamApps/“vaše jméno“/counter-strike/cstrike; u Non-Steam verze .../“vaše složka s cs“/cstrike

2. zapneme Counter-Strike

3. otevřeme konzoli ( tlačítko na TAB se znakem “;“, kde napíšeme viewdemo “název souboru“ ( např.: viewdemo luck.dem )

4. přehrávání ovládáme pomocí panelu, který se nám objeví po stisku Esc
TOPlist
od. 5.11. 2012
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one